"Asgari ücrete bir yıl geçmeden tekrar zam yapılabilir"

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Üyesi Nihat Zeybekci, "Matematik belli" diyerek gerekirse asgari ücrete bir yıl geçmeden tekrar zam yapılabileceğini söyledi.

"Asgari ücrete bir yıl geçmeden tekrar zam yapılabilir"

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Üyesi ve eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, asgari ücrete bir daha bakılması gerektiğini söyledi. Enflasyon oranlarına dikkat çeken Zeybekci, "Enflasyonist ortam maalesef böyle. Matematik belli. Yılbaşında verilen zam enflasyonun altında ise akıl ve vicdan der ki gel arkadaş bunu düzeltelim" dedi.

Duvar'ın haberine göre, Metropol Gündemi programına konuk olan Zeybekci, Denizli Metropol Kurucusu Arif Zor ve Haber Koordinatörü Murat Acar’ın Türkiye ve Denizli ekonomisiyle ilgili sorularını yanıtladı.

'Matematik belli'

Zeybekci, asgari ücretle ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu, “Ciddi bir şekilde müdahale etmek lazım. İnsanlarımızın gelirlerini arttırıcı önlemler almak lazım. Gerekirse Türkiye’de yıl ortasında asgari ücrete bir daha bakılmalı. Esnaf, memur, emekliler, çalışanlarla ilgili. Enflasyonist ortam maalesef böyle. Matematik belli. Yılbaşında verilen zam enflasyonun altında ise akıl ve vicdan der ki gel arkadaş bunu düzeltelim. Mal yokluğu değil bu maliyetlerden dolayı. Maliyet enflasyonu yaşıyoruz şu anda."

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan da asgari ücrete iki kez zam yapılabileceğini söylemişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER