Aile Destek Paketi başvuru şartları nelerdir? Başvuru nasıl yapılır?

Aile Destek Paketi başvuru şartları nelerdir? Başvuru nasıl yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Aile Destek Paketi programı hakkında açıklamalar yaptı. Açıklamaların ardından başvuru yapmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler, ''Aile Destek Paketi/Programı başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları neler?'' şeklinde internette aratmalar yapmaya başladı.

Türkiye Aile Destek Programı'na ilişkin tüm detaylar burada;

Bakan Yanık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye ürettiği refahı paylaşıyor. Güçlü bir sosyal devlet olmanın sonucu olarak hayata geçirilen sosyal yardım uygulamamız, Türkiye Aile Destek Programına çalışanlar ve emekliler de başvuru yapabilecek'' ifadelerini kullandı.

Bakan Yanık, ''Çalışanlarımız: Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünden az olması koşuluyla; özel sektör çalışanları esnaf, sanatkar ve diğer bağımsız çalışanlar faydalanabilecektir. Emeklilerimiz: Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünden az olması koşuluyla; SSK emeklileri BAĞKUR emeklileri Emekli Sandığı emeklileri SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin dul, yetimleri faydalanabilecektir. Ayrıca Temmuz'da başvuru yapan vatandaşlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'nca hak sahipliklerinin onaylanması halinde, bu onayı takip eden ilk ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere destek ödemesi alacaklardır. Ödemeler bu cuma başlıyor. Haydi e-Devlet'e" şeklinde açıklama yaptı.

Aile Destek Programı başvuru şartları neler?

Aile Destek Programına başvuran kişinin;

Türk vatandaşı olmaması,

Mavi Kart sahibi olması,

Yerleşim adresinin yurt dışında olması,

18 yaşından küçük olması,

Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan veya özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

Aile Destek Paketi başvurusu nasıl yapılır?

Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yapılabilmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER