‘2023 seçimleri, evini geçindiremeyenlerin seçimi olacak’

CHP Milletvekili Gürsel Tekin: 2023 seçimleri evini geçindiremeyenlerin seçimi olacak. 2023 seçimleri pazar yerinden çürük sebze, meyve toplayanların seçimi olacak. İşi uzattıkça AKP'nin erimesi hızlanıyor. Tek üzüldüğümüz taraf Türkiye vakit kaybediyor.

‘2023 seçimleri, evini geçindiremeyenlerin seçimi olacak’

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, halkın AKP’ye verdiği emaneti almak için gün saydığını belirterek, “2023 seçimleri evini geçindiremeyenlerin seçimi olacak. 2023 seçimleri pazar yerinden çürük sebze, meyve toplayanların seçimi olacak. Sonucunu da hep birlikte göreceğiz” dedi.

Bugün sandık koyulsa kazanamayacağını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bildiğini ifade eden CHP’li Tekin “O yüzden sandık bugün gelmiyor. Yarın daha büyük kaybedecekler. İşi uzattıkça AKP’nin erimesi hızlanıyor. Tek üzüldüğümüz taraf Türkiye vakit kaybediyor” dedi.

‘MAÇ SÜRERKEN OYUNUN KURALINI DEĞİŞTİRİYORLAR’ 

Sözcü‘nün haberine göre Seçim Kanunu’ndaki değişikliğin, sandık güvenliğine yönelik çok önemli bir tehdit olduğunu, mutlaka iptal edilmesi gerektiğini de vurgulayan Tekin, şöyle devam etti:

“Maç sürerken oyunun kuralını değiştirmeye çalışıyorlar. AKP’nin şunu anlaması lazım. Attıkları bu adımlar AKP’nin gücünü kaybettiği kanaatini de güçlendiriyor. Millet ‘bu yollara saptılarsa demek ki kaybedecekler’ diyor. Bir insan seçim sistemini neden değiştirir? Mevcut seçim yöntemiyle kazanamayacağını bildiği için değiştirir. Peki bu değişiklik kazanmalarına yeter mi? Muhalefet olarak 200 bin sandıkta milli iradeyi korumak için çelik bir kalkan gibi durursak yetmez. Oy hırsızlığına müsaade etmezsek yetmez.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER