Zelenskiy: Savaş gemilerinin Karadeniz'e girmesini engelleyin

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile görüşen Erdoğan, ‘Türkiye'nin 'ateşkes ilan edilmesi için çaba gösterdiğini' söyledi, Zelenskiy ise Boğazların kapatılmasını istedi.

Zelenskiy: Savaş gemilerinin Karadeniz'e girmesini engelleyin

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Rus mevkidaşı Sergey Lavrov'la görüşmesinin ardından, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'le görüştüğü açıklandı.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi ve son gelişmeler ele alındı.

Erdoğan'ın "daha fazla can kaybının yaşanmamasını ve Ukrayna’nın daha fazla zarar görmemesini teminen bir an evvel ateşkes ilan edilmesi için çaba gösterdiklerini" ifade ettiği belirtildi.

ZELENSKİY'DEN BOĞAZLARIN KAPATILMASI ÇAĞIRISI

Vladimir Zelenskiy de görüşmenin ardından Twitter'dan teşekkür mesajı paylaştI. Zelenskiy yaptığı açıklamada, "Dostum Erdoğan'a ve Türkiye halkına güçlü destekleri için teşekkür ediyorum. Savaş gemilerinin Karadeniz'e girmesinin engellenmesi ile ciddi askeri ve insani destek, Ukrayna için bugün özellikle önemli. Ukrayna halkı bunu unutmayacak" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2022, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER