Yaşamına son veren Kürt mülteci Ergün'ün cenazesi Muş’a gönderilecek

Yunanistan’ın Korinth mülteci gözaltı merkezinde 17 aydır tutuklu olan ve tutukluluğunu protesto etmek amacıyla yaşamına son veren Kürt mülteci İbrahim Ergün’ün Muş’a gönderileceği öğrenildi.

Yaşamına son veren Kürt mülteci Ergün'ün cenazesi Muş’a gönderilecek

Yunanistan’ın Korinth mülteci gözaltı merkezinde 17 aydır tutuklu olan ve tutukluluğunu protesto etmek amacıyla yaşamına son veren 24 yaşındaki Kürt mültecinin isminin İbrahim Ergün olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre Ergün'ün cenazesi otopsi işlemlerinin ardından memleketi Muş'a gönderilecek.

Atina Kürt Kültür Merkezi ve ırkçılık karşıtı gruplar ise Yunanistan Parlamentosu önünde basın açıklaması yapılarak hükümetin mülteci karşıtı politikaları protesto edilecek.

Gazeteci Çağdaş Kaplan, sosyal medya hesabından “Tutukluluğunu protesto etmek için intihar ederek yaşamına son veren Kürt sığınmacının isminin İbrahim Ergün olduğu öğrenildi. Ergün'ün cenazesi otopsi işlemlerinin ardından memleketi Muş'a gönderilecek. Atina Kürt Kültür Merkezi ve ırkçılık karşıtı gruplar yarın 18.00'de Yunanistan parlamentosu önünde basın açıklaması yapacak. Hükümetin Mülteci karşıtı politikaları protesto edilecek” paylaşımında bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER