TSK ve SMO’dan Bab, Minbic ve Gire Spi’ye top saldırıları

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile Türkiye destekli Suriye Milli Ordusu (SMO) gruplarının El Bab, Minbic ve Gire Spi (Tel Abyad) kırsalını karadan bombaladığı bildirildi.

TSK ve SMO’dan Bab, Minbic ve Gire Spi’ye top saldırıları

Yerel kaynaklar TSK ve Türkiye destekli grupların, Halep'in doğusundaki Minbic kırsalındaki Sayada ve Camusiye köylerinini top atışına tabi tuttuğunu bildirdi.

Rojava Özerk Yönetimine yakın kaynaklar, eş zamanlı olarak El Bab’dan atılan hava mermilerinin Erima beldesi ve Yalni, Mezreya Fewaris, Qert Qêran köylerini hedef aldığını duyurdu.

Akşam saatklerinde Gire Spi’ye bağlı Zenubiya köyü kırsalı ile Şehba bölgesindeki Şeyh İsa ve Biloniye köylerinin de bombalandığı belirtildi.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), bugün sabah saatlerinde Minbiç'in kuzeybatısında Demokratik Suriye Güçleri’ne (DSG) bağlı "Minbic Askeri Konseyi" güçleri ile Türkiye destekli gruplar arasında şiddetli çatışmaların patlak verdiğini duyurdu.

SOHR’a göre çatışmalar, Minbic Askeri Konseyi savaşçılarının bir Türk üssüne sızma girişiminin ardından yaşandı ancak herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER