Tecavüze uğrayan bebeğin ailesinden 'faili bulun' çağrısı

Şehba Kantonu’nun Kefer Naya köyünde kaçırılarak tecavüze maruz bırakılan bebeğin ailesi, failin bulunarak cezalandırılması çağrısında bulundu.

Tecavüze uğrayan bebeğin ailesinden 'faili bulun' çağrısı

Kuzey ve Doğu Suriye’nin Şehba Kantonu’na bağlı Kefer Naya köyünde bir bebek 13 Kasım’da kimliği belirsiz kişi tarafından kaçırıldıktan sonra tecavüze uğradı. Hawar Haber Ajansı’nın (ANHA) servis ettiği habere göre birlikte olduğu çocuklarla zeytin bahçesinde olan ailesinin yanına giden 20 aylık bebek kaçırıldı. 

Kaçırılma olayının 13 Kasım günü saat 15.00 sıralarında olduğunu belirten bebeğin ninesi, “Çocuklar köy girişinde tanımadıkları biriyle karşılaştıklarını, karşılaştıkları bu kişinin para teklif ederek onları ailelerinin yanına götüreceklerini söylediğini, ancak çocukların bunu reddetmeleri üzerine torunumu kaçırdığını söylediler” ifadelerini kullandı.

Torununun Fafin ilçesindeki hastaneye götürüldükten sonra durumunun ağır olması sebebiyle Halep’e sevk edildiğini paylaşan kadın, tedavinin devam ettiğini dile getirdi.

Kadın, faillerin bulunup cezalandırılması için çağrıda bulundu.

Öte yandan tecavüzün gündeme geldiği Kuzey ve Doğu Suriye’de tepkiler yükseldi. Bölgede halk alanlara çıkarak suçluların cezalandırılmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER