Rusya: Batı’dan gelen füze tehditlerine karşı askeri güç tedbiri alabiliriz

Rusya Dışişleri, İngiltere ile ABD’nin kısa ve orta menzilli füze konuşlandırma planlarının, olası bir gerilimi önlemeyi daha da güçleştirdiği uyarısında bulundu.

Rusya: Batı’dan gelen füze tehditlerine karşı askeri güç tedbiri alabiliriz

Rusya Dışişleri, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile müttefiklerinin kısa ve orta menzilli füze yerleştirme planları karşısında kendilerinin de askeri tedbirler alabilecekleri uyarısında bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, İngiltere ile ABD’nin kısa ve orta menzilli füze konuşlandırma planlarının, olası bir gerilimi önlemeyi daha da güçleştirdiği uyarısında bulundu.

Zaharova, “Amerikalılar ile Avrupa ve Asya-Pasifik’teki müttefiklerinin, karaya konuşlandırılmış kısa ve orta menzilli füze cephaneleri oluşturması karşısında pratikte alınabilecek tedbirleri incelemeye devam ediyoruz. İngiltere’nin planları da bunlara dahil” dedi ve şöyle devam etti:

“Diyalog için kapıyı hiçbir şekilde kapatmıyoruz ancak içinde bulunduğumuz mevcut durumda, Rusya’nın ortaya çıkan füze tehditleri karşısında Rusya’nın odağını, askeri-teknik yanıt tedbirleri almaya kaydırmak zorunda kalacağını dışlamıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2021, 00:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER