Mazlum Ebdi: Hesekê’deki saldırı püskürtüldü

QSD Genel Komutanı Mazlum Ebdi, DAİŞ'in Hesekê’de bulunan Sina Cezaevi’ne yönelik gerçekleştirdiği saldırının püskürtüldüğünü belirterek, firar eden tüm DAİŞ’lileirn yeniden tutuklandığını belirtti.

Mazlum Ebdi: Hesekê’deki saldırı püskürtüldü

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Genel Komutanı Mazlum Ebdi, DAİŞ'in Hesekê’nin Xiwêran Mahallesi'nde bulunan Sina Cezaevi’ne yönelik dün gerçekleştirdiği saldırılara dair sanal medya hesabından açıklama yaptı. Ebdi, cezaevinden firar eden DAİŞ’lilerin yeniden tutuklandığını belirterek, DAİŞ’e karşı mücadelenin sürdürüleceğini belirtti. 

Ebdi’nin açıklaması şöyle: “Terörist DAİŞ örgütü, Hesekê Cezaevi yakınlarında intihar bombacılarıyla bir saldırı düzenledi. Çeteler cezaevi içindeki tutukluların ayaklanması için uyuyan hücrelerinin çoğunu seferber etti. Güvenlik güçlerimiz harekete geçerek Koalisyon'un da yardımıyla saldırıyı püskürtmeyi başardı. Cezaevi çevresi tamamen kuşatıldı ve tüm firariler tutuklandı. DAİŞ’e karşı mücadelemizin sürdüğünü ve tüm çeteleri hapsedilinceye kadar durmayacağımızı yineliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2022, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER