Koronavirüsü inkar eden 'Belçika'nın en güçlü insanı' virüsten öldü

Koronavirüs salgınının gerçek olduğuna inanmayan ve aşı olmayı reddeden Avrupa kick boks şampiyonu Frederic Sinistra, virüsten hayatını kaybetti.

Koronavirüsü inkar eden 'Belçika'nın en güçlü insanı' virüsten öldü

"Belçika'nın en güçlü insanı" olarak bilinen ağır sıklet dünya ve Avrupa kickboks şampiyonu 40 yaşındaki Frédéric Sinistra'nın Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Sıkı bir "Koronavirüs inkarcısı" olan Sinistra, salgının gerek olduğuna inanmıyor ve aşı olmayı reddediyordu.

Dövüş sporlarında dünyanın en önemli sporcuları arasında yer alan ve kickboks dalında 3 kez dünya şampiyonu olan Sinistra, "Covid ve koronavirüs" sözcüklerini ağzına dahi almıyordu.

Pandeminin çok fazla dikkate alınmaması gerektiğini savunan Belçikalı sporcu, bu nedenle aşı olmayı reddediyordu.

Frédéric Sinistra

BBC Türkçe'nin haberine göre, Covid-19 olduğunu öğrenen sporcu, antrenörünün ısrarı üzerine tedavi olmayı kabul etti. Boksör sosyal medya hesabından virüsün ciğerlerini olumsuz etkilediği ancak ringe daha güçlü döneceğine dair mesaj paylaştı.

Ancak Belçikalı sporcu doktorların uyarısına rağmen tedaviye evinde devam etmek istedi.

Evinde oksijen tüpüne bağlanan Dünya şampiyonu boksör 16 Aralık’ta Liege kentinde solunum yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. 

Sinistra'nın Instagram hesabından bir mesaj paylaşan eşi ise, kocasının Covid-19 yüzünden ölmediğini savunarak, "Başına gelenlerin korku yaymak ve aşıyı zorlamak için kullanılmasını asla kabul etmezdi" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER