Ermenistan’da Rus helikopteri düşürüldü: 2 ölü

Ermenistan'da Yerash yerleşim yerinin yakınlarında Rus yapımı bir Mi-24 helikopteri düşürüldü, 2 kişi hayatını kaybetti.

Ermenistan’da Rus helikopteri düşürüldü: 2 ölü

Rusya Savunma Bakanlığı Ermenistan'da Yerash yerleşim yerinin yakınlarında Rus yapımı bir Mi-24 helikopterinin düştüğünü duyurdu.

Hava aracının karadan MANPADS tipi taşınabilir hava savunma sistemi ile vurulduğu belirtilen açıklamada, “9 Kasım tarihinde Moskova saatiyle yaklaşık 17.30’da (TSİ ile aynı) Nahcivan Özerk Cumhuriyeti (Azerbaycan Cumhuriyeti) sınırının yakınındaki Ermeni yerleşimi Yerash’ın hava sahasında, 102. Rus askeri üssünün konvoyuna Ermenistan Cumhuriyeti topraklarından geçerken refakat eden Rus Mi-24 helikopteri karadan MANPADS tipi taşınabilir hava savunma sisteminden ateşe tutuldu. Füzenin isabet etmesi sonucunda helikopter kontrolü kaybetti ve Ermenistan topraklarında dağlık araziye düştü” ifadelerine yer verildi. 

Açıklamada Ermenistan’daki Rus helikopterin düşmesi sonucu mürettebattan 2 kişinin hayatını kaybettiği, bir kişinin ise orta derece yaralanmalarla ana hava üssüne tahliye edildiği belirtildi.(MA)

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 20:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER