DAİŞ Lehiban köyünü ele geçirdi

DAİŞ, Kerkük’ün Şêxbizin Bölgesi’nde bulunan Lehiban köyünü ele geçirdi, çıkan çatışmalarda 2 peşmergenin hayatını kaybettiği belirtildi.

DAİŞ Lehiban köyünü ele geçirdi

Rojnews’te yer alan habere göre, tartışmalı bölgelerden ve vilayetlerden biri olan Kerkük’te gece saatlerinde DAİŞ’lilerin saldırısı sonucu 2 peşmergenin hayatını kaybettiği, 2 peşmergenin de yaralandığı kaydedildi. Kerkük’ün Şêxbizin ilçesinde DAİŞ ve peşmergeler arasında şiddetli çatışmaların devam ettiği öğrenildi.

DAİŞ BİR KÖYÜ ELE GEÇİRDİ

Kerkük’ün Sergeran ilçesine bağlı 70 haneli Lehiban köyünün ise DAİŞ tarafından ele geçirildiği bildirildi. Köydeki evlerin DAİŞ’liler tarafından ateşe verildiği ve köyden dumanların yükseldiği aktarıldı.

Çoğunluğu Kürt olan köy, dün akşam saatlerinde de DAİŞ’lilerin saldırısına maruz kalmış, halk kendi imkanlarıyla kendini savunmuştu. Gündüz saatlerinde köylülerin büyük bir kısmı köyü terk etmişti.

Bağdat Elyum’a konuşan Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) Serkiran ilçesi sorumlusu Ramazan Osman, Lehiban köyünde DAİŞ’in birçok evi ateşe verdiği ve şu ana kadar, Irak ordusu ve peşmerge güçleri tarafından köye herhangi bir müdahalenin yapılmadığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2021, 01:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER