Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2006’da Necmettin Erbakan’ı hapse attırmak istediği iddiasını, Erbakan’ın damadı olan Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adayı Mehmet Altınöz de doğruladı.

Altınöz, KRT TV yayınında “Evet, doğru. Temel Bey’in anlatmış olduğu olay 2006 yılında gerçekleşti. Erbakan hocamızın konutunda İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği koruma polisleri varken başka bir polis ekibi gelerek Erbakan hocamızı götürmeye çalıştı” dedi.

Mehmet Altınöz  şunları söyledi:

İsrail’le ticarete dair paylaşımdan dolayı Evren Barış Yavuz tutuklandı İsrail’le ticarete dair paylaşımdan dolayı Evren Barış Yavuz tutuklandı

“Biz yaptığımız diplomasi trafiğiyle o süreci hukuken tehir ettik, geciktirdik ve hukuki süreci devam ettirdik. Bu olay doğru. Bu olaydan başka olaylar da var. Ben o kadar çok şey anlatabilirim ki. Erbakan Hocamızın Balgat’taki evini sattırmaya kalktı arkadaşlar. Ben o dönemde AK Parti yöneticileriyle belki yüzlerce kez müzakerelere katıldım. Kamuoyunda trilyon davası olarak bilinen davayla alakalı Erbakan hocamızın üzerine en çok gelen AK Parti yöneticileridir. Çok net. Bununla ilgili saatlerce konuşabilirim. AK Parti yöneticilerinin Erbakan hocamıza yaptıkları zulmü isterseniz başka bir programda anlatayım ben sizlere.”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu “ABD’den BOP’un eş başkanıyım diye döndü sayın Erdoğan. Daha sonra Erbakan hoca 2006 yılında hapse mahkum olduğunda polisle evini kuşattırdı, hapse attırmak için büyük bir gayret içine girdi. Çünkü mahkum olmuştu. Evinden alacak ve onu bir bakıma kötü göstermek için hapse attıracak. Evi kuşatıldı. O zaman Hasan Kalyoncu, Tayyip Bey’e gitti ‘Böyle yaparsan burayı senin başına yıkarım. Ben seni siyaseten yaşatmam. Böyle bir işi yapamazsın’ dedi. Onun üzerine Tayyip bey ev hapsine çevrilmesini sağladı.” demişti.