Thodex operasyonu: 62 kişi gözaltında

Kripto para borsası Thodex'in kurucusu Fatih Faruk Özer'in yurtdışına yatırımcıları dolandırıp kaçmasından sonra savcılığın soruşurması sürüyor. Buna göre Thodex ile irtibatları olduğu tespit edilen 62 kişi gözaltına alındı

Thodex operasyonu: 62 kişi gözaltında

Yerli kripto para borsaThodex'e iki gündür erişilememesi ve kurucusunun yurtdışına kaçmasıyla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma devam ediyor. Şirketle irtibatları olduğu tespit edilen 78 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul merkezli 8 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 62 kişiyi gözaltına aldı. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda dijital malzeme ve doküman bulundu.

Haklarında gözaltı kararı verilen 16 kişi için çalışmalar sürüyor.

Öte yandan yatırımcılarının 2 milyar dolar parasıyla yurt dışına kaçtığı iddia edilen yerli kripto para borsası Thodex'in sahibi Fatih Faruk Özer'in, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla da makamında çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.

Soylu: Özer'i tanımıyorum

Soylu da Çavuşoğlu gibi "Özer'i tanımadığını" savundu. Sosyal medya hesabından açıklama yayınlayan Süleyman Soylu, şu ifadeleri kullandı: "İlgili şahıs Faruk Fatih Özer'i tanımıyorum. Bir yakınımız vasıtasıyla 23 Aralık 2019'da, yazılımcı gençlere verdiğimiz randevuya eklemlenerek gelmiştir. Randevu listesinde ismi mevcut değildir ve sadece fotoğraf çekimi esnasında odaya alınmıştır

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER