Nehirden Geçerken Mahsur Kaldılar

Adana'da su seviyesi düşük olan Seyhan Nehri'nden geçmek isteyen 3 genç, baraj kapaklarının açılmasıyla su verilen nehirde mahsur kaldı. Gençleri Can-Kur ekipleri bot ile kurtardı.Edinilen bilgiye göre, Musa (18), Ramazan (19), Yusuf Ballı...

Nehirden Geçerken Mahsur Kaldılar
Adana'da su seviyesi düşük olan Seyhan Nehri'nden geçmek isteyen 3 genç, baraj kapaklarının açılmasıyla su verilen nehirde mahsur kaldı. Gençleri Can-Kur ekipleri bot ile kurtardı.

Edinilen bilgiye göre, Musa (18), Ramazan (19), Yusuf Ballı (17) ve Rıdvan Yavuz (17) isimli 4 arkadaş pazar günü gezmeye çıktı. Merkez Yüreğir ilçesinde bulunan ormanlık alanda bir süre gezen 4 arkadaş su seviyesi düşük olan Seyhan Nehri'nden karşıya geçmek istedi. Arkadaşlar nehre girip ilerlemeye başladı. Arkadaşlardan Rıdvan Yavuz korkarak sudan çıktı. Ancak 3 arkadaş nehirde ilerlemeye devam etti. Seyhan Barajı kapaklarının açılması nedeniyle bir anda çok düşük olan su seviyesi nehirde hızla yükselirken bir taraftan da akıntı kuvvetlendi.

Bunun üzerine 3 arkadaş hemen nehrin ortasındaki bir kayaya çıkarak burada beklemeye başladı. Çevreden yardım isteyen 3 arkadaş bir taraftan da 155'i arayarak "Seyhan Nehri'nde mahsur kaldık birden su yükseldi" diyerek yardım istedi. Bunun üzerine olay yerine gelen polis, Can-Kur'dan yardım istedi.

Olay yerine gelen Can-Kur ekipleri can yeleklerini giyip botla gençlere ulaşmaya çalıştı. Bir süre kürek çeken ekipler daha sonra gençlerin sığındığı kayaya ulaştı. Ekipler önce gençlere can yeleği giydirip ardından bota aldı. Bir süre nehirde gençlerle birlikte ilerleyen ekipler kısa sürede karaya ulaştı. Sudan kaçan Yavuz ise köprüden kıyıya çıkartılan arkaşlarının yanına geldi. Bir süre sonra çocukların üzerine çıkarak hayatta kaldığı kaya da sular altında kaldı.

Gençler nehirde su olmadığı için karşıya nehirin içinden geçmeye çalıştıklarını ancak bir anda su yükselince mahsur kaldıklarını söyledi. Gençler üzerlerinden şoku atınca mahsur kaldıkları yerde hatıra fotoğrafı çektirmeyi de unutmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER