İkranur’un şüpheli ölümünde 8 ay sonra 7 gözaltı

Bulancak ilçesine bağlı İcilli köyünde kaybolduktan 3 gün sonra yaşamını yitirmiş halde bulunan 7 yaşındaki İkranur Tirsi’nin şüpheli ölümüne ilişkin 8 ay sonra 7 kişi gözaltına alındı.

İkranur’un şüpheli ölümünde 8 ay sonra 7 gözaltı

Giresun'un Bulancak ilçesine bağlı İcilli köyünde 27 Haziran 2020’de evinin önünde oynadığı sırada kaybolan ve 3 gün sonra evlerinden 7 kilometre uzaklıktaki Adaköy deresinde yaşamını yitirmiş halde bulunan 7 yaşındaki İkranur Tirsi’nin soruşturma dosyasında yeni gelişme yaşandı.

İkranur Tirsi’nin ölümüyle ilgili katledilme şüphesi üzerine Bulancak Cumhuriyet Savcılığı’nca başlatılan çok yönlü soruşturma sürdürüyor. Soruşturma kapsamında 1’inci Adli Tıp İhtisas Kurulu’nca hazırlanan otopsi raporu, tamamlandı. İkranur’un “suda boğulma” bulgusuna yer verilen rapor, ulaştığı Bulancak Başsavcılığı tarafından, kapsamlı incelenmesi talebiyle geri gönderildi. Detaylı Adli Tıp raporu ise hala bekleniyor.

Yine soruşturma kapsamında köyde, Temmuz 2020’de aralarında aile bireylerinin de yer aldığı 20 kişiden DNA örneği alındı. İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilen DNA örnekleri inceleniyor.

Giresun İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, İkranur Tirsi’nin ölümü ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında aralarında dedesi ve amcasının da olduğu 7 kişiyi gözaltına aldığı belirtildi. Bu kişilerin sorgusunun sürdüğü kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER