Homofobik saldırı sanığı Kaya tutuklandı

İzmit’te işitme engelli LGBTİ+ bireye şiddet uygulayıp görüntüleri sosyal medyada paylaşan Fırat Kaya, tepkiler üzerine tutuklandı.

Homofobik saldırı sanığı Kaya tutuklandı

Sosyal medyada “Fırat Delikanlı” ismini kullanan Fırat Kaya, Pazartesi günü Kocaeli’nin İzmit ilçesinde işitme engelli bir eşcinsele homofobik saldırıda bulundu. Fail erkek, ardından da şiddet uyguladığı görüntüleri sosyal medya üzerinden paylaştı. Görüntülerde Kaya, kanlar içerisindeki bir kişiyi saçlarından tutmuş, elindeki bıçağı da boğazına dayamış halde yer aldı.

Görüntülere tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları, #FıratDelikanlıTutuklansın hashtag’i ile kampanya başlatırken, tepkiler kısa sürede trend topic oldu.

KAYIPLARA KARIŞTI 

Yüzde 50 engelli Engin E.’nin olaydan sonra şikayetçi olduğu ortaya çıkarken, Kaya kayıplara karıştı. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hakkında “öldürmeye teşebbüs” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından soruşturma başlattığı Kaya, gün içinde gözaltına alınarak İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Daha sonra mahkemeye sevk edilen zanlı Kaya, tutuklandı

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 20:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER