Deveden Düşen Kadın Hastanelik Oldu

Adana’da Yörük Şenliği’nde ‘Yörük Göçü’nü canlandıracak olan kadın, devenin köpekten ürkerek üstünden atması nedeniyle yaralanarak hastaneye kaldırıldı.Alınan bilgiye göre, olay, Seyhan Nehri kıyısındaki Merkez Parkta düzenlenen...

Deveden Düşen Kadın Hastanelik Oldu
banner537
Adana’da Yörük Şenliği’nde ‘Yörük Göçü’nü canlandıracak olan kadın, devenin köpekten ürkerek üstünden atması nedeniyle yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, olay, Seyhan Nehri kıyısındaki Merkez Parkta düzenlenen ‘Yörük Şenliği’nde meydana geldi. Şenlikte yöresel oyun sergileyecek olan Tülay Kümberli (51), etkinlik öncesi deveye bindi. Kümberli, bir süre deve ile gezdi. Bu sırada devenin yanına bir sokak köpeği geldi. Köpekten ürken deve Kümberli’yi üstünden attı. Tülay Kümberli acı içinde yerde kalırken, deve sahipleri tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Talihsiz kadının acı çektiğini gören vatandaşlar durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, Tümberli’nin sağ dirseğinin çıktığını belirledi.

Sokaklarda deve ile ‘Yörük Göçü’nü canlandıracaklarını belirten Tülay Kümberli, “Deveye binip, alışkanlık olsun dedim. Sonra karşımıza birden köpek çıkınca, ne olduğunu anlamadan deve sıçradı. Kolumun üstüne düştüm” dedi.

Gösteride yer alamayanTülay Kümberli, Adana Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER