Bebeğini boğarak öldüren kadına müebbet hapis istendi

Konya’da bebeğini yastıkla boğarak öldüren Fatma Kaynak adlı kadın için müebbet hapis cezası istendi

Bebeğini boğarak öldüren kadına müebbet hapis istendi

Konya Selçuklu’da Fatma Kaynak’ın 2,5 yaşındaki bebeğini boğarak öldürmek suçundan yargılandığı davada Savcı, esas hakkındaki mütalaasında, “Sanık Kaynak’ın olay tarihinde 2,5 aylık bebeğini emzirdikten sonra uyuması için yatırdığı, bebeğin uyumayıp ağlaması üzerine beşikte bulunan yastığı, susması için sırt üstü yatan bebeğin yüzüne kapattığı, bebek bağırdığı halde yastığı 10-15 dakika kadar yüzünde tuttuğu, bebeğin sesinin kesilmesi üzerine sanığın yastığı kaldırdığında bebeğin nefes almadığını gördüğü anlaşılmıştır” ifadesini kullandı.

“Sanığın, maktul bebeği yastıkla boğmak suretiyle öldürdüğü ve bu şekilde üzerine atılı suçu işlediği anlaşılmaktadır” ifadelerini kullan savcı, Kaynak’ın “kendini savunamayacak yakın akrabayı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi.

Sanık avukatı Ebubekir Kaya’nın, esasa ilişkin savunmasını hazırlamak için süre talep etmesi üzerine mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devam etmesine karar vererek, esasa ilişkin savunmanın hazırlanması için süre verdi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Ne olmuştu?

Konya Selçuklu’da 11 Ekim 2019’da Fatma Kaynak adlı kadın eşi A. Kaynak’a 2,5 aylık bebeklerinin durumun kötüleştiğini ve hareket etmediğini söylemesi üzerine, bebek hastaneye götürüldü. Bebeğin öldüğü tespit edilince soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında İfadesi alınan anne, suçunu itiraf etti.

Fatma Kaynak’ın polisteki ifadesinde, “Çocuğa mama yedirdikten bir süre sonra ağlamaya başladı. ‘Sussun’ diye çocuğun yüzüne yastık kapattım. Ağlamaya devam edince yastığı bastırdım. Çocuk sustu fakat hareket etmiyordu. Eşime haber vererek bebeğin durumunun kötü olduğunu söyledim. O da hastaneye götürdü. Hastanede de öldüğü tespit edildi. Psikolojim bozuktu. Bir anlık sıkıntıyla oldu” dediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER